گزارش عملکرد سازمان(95-93)

photo 2017-02-12 10-24-12

انتشار خبرنامه سازمان

ابزار جستجوی علمی

mi-logo      civilica        intech     1001

خدمات بیمه ای

khadamat08

ارتباط با ما

3374272222 orig 28599

اخبار و اطلاعیه ها

معاون برنامه ریزی و توسعه کار آفرینی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان از آغاز اجرای طرح ترسیب کربن توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با عقد قرارداد با ستاد احیای دریاچه ارومیه و نظارت مستقیم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خبر داد.

خانم رنجبری گفت : طرح ترسیب کربن طرحی است که از طریق احیای مراتع بیابانی ، باعث افزایش بهره وری زمین های خشک و خشک شده و با بیابان زایی مقابله می شود و از طریق جلب مشارکت مردمی با احیای مراتع تخریب شده باعث جذب کربن اتمسفر می گردد.

وی طرح را یک الگوی موفق در توسعه روستاها دانست و از اهداف طرح کاهش گازهای گلخانه ای و ذخیره سازی آب در بافت های گیاهان و خاک با احیای مراتع از طریق توانمند سازی مردم با ایجاد مشاغل خرد بر شمرد . وی اعلام نمودند این طرح در استان آذربایجان شرقی در 5 روستای شهرستان بناب از هفته جاری  با برگزاری جلسه توجیهی در حضور فرماندار و بخشدار شهرستان در اداره منابع طبیعی شهرستان بناب آغاز شده است و ابراز امیدواری نمودند با پیاده سازی تکنیک هایی که این سازمان در اجرای طرح از آنها استفاده خواهد نمود مشارکت جامعه محلی را جهت همیاری جلب خواهد نمود و توسعه این طرح در شهرستان های حوضه آبریز دریاچه ارومیه کمک شایانی در احیای دریاچه خواهد نمود