گزارش عملکرد سازمان(95-93)

photo 2017-02-12 10-24-12

858

انتشار خبرنامه سازمان

ابزار جستجوی علمی

mi-logo      civilica        intech     1001

خدمات بیمه ای

khadamat08

ارتباط با ما

3374272222 orig 28599

اخبار و اطلاعیه ها

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاوری و منابع طبیعی استان در راستای اجرایی نمودن تفاهم نامه مشترک فی مابین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و مدیریت امور اراضی استان کار گاه آموزشی با حضور روسا و کارشناسان امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانها و رابطین اجرایی سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی و مدیران عامل شرکتهای تخصصی امور اراضی در محل مجتمع شهید کسایی تبریز برگزار شد .
شفیعی اظهار داشت: باور داریم که از زمان تاسیس این سازمان، کلیه مهندسین متعهد و متخصص برای دست یابی به اهداف پیش بینی شده متحد شده اند.
وی با اشاره به اهمیت امنیت غذایی،افزایش جمعیت، و محدودیت منابع طبیعی از جمله (آب و خاک) ، خرد بودن اراضی و سطح تحصیلات بهره برداران،افزایش ضریب نفوذ دانش به بخش و افزایش بهره وری و توسعه کشت در فضاهای کنترل شده،راهکار اصلی رسیدن به امنیت غذایی در سال های آتی دانستند
رئیس سازمان نظام مهندسی شمال غرب کشور ادامه دادند:بزرگترین رسالت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی،مهندسی سازی فرآیند تولید محصولات کشاورزی می باشد که در اجرای این مهم بسترهای قانونی از جمله قانون تاسیس،قانون افزایش بهره وری و ... فراهم شده است
وی ضمن تقدیرو تشکر از رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرامور اراضی استان به جهت واگذاری طرح های نظیر کاداستر ،صدور شناسنامه بهره برداران کشاورزی ، رفع تداخلات اراضی ، نظارت بر نغییر کاربری های صادره به شرکت تخصصی اراضی و منابع طبیعی از تداوم همکاری های فی ما بین در راستای اجرای تفاهم نامه اخیر خبر دادند .
شفیعی ضمن اشاره به جایگاه سازمان نظام مهندسی و قوانین موجود از جمله قانون تاسیس ،قانون خدمات کشوری ،قانون برنامه پنجم توسعه ، قانون افزایش بهره وری ،قانون نظام جامع دامپروری و سایر قوانین و دستورالعمل های موجود که نقش سازمان نظام مهندسی را در توسعه بخش کشاورزی نشان می دهد افزود:حفاظت از اراضی زراعی و باغی از الزامات توسعه بخش  می باشند و حفاظت از این اراضی به اندازه حفاظت از منابع آبی دارای اهمیت است .
 وی همچنین  از شرکتهای تخصصی اراضی خواستند در اجرای وظایف محوله از سوی مدیریت امور اراضی کوشا باشند و از تکنولوژی های جدید در راستای نیل به این مهم استفاده کنند و با شرکت در دوره های آموزشی تخصصی توانمند شوند  و مدیریت امور اراضی را در انجام این وظیفه خطیر یاری نمایند .
جعفروند مدیر امور اراضی استان نیز در این جلسه ضمن تبیین قوانین مرتبط با تغییر کاربری اراضی صیانت از اراضی زراعی و باغی را یک وظیفه مهم بر شمردند و این اراضی را به عنوان یک امانت برای نسل آینده بر شمردند و اعلام نمودند که همگی با همکاری هم و با دقت هر چه بیشتر در این امر بایستی کوشا باشیم .
گفتنی است در این کار گاه حاضران با فرایند صدور مجوز های تغییر کاربری در پنجره واحد و نحوه تهیه نقشه با کمک دستگاه روور و با سامانه شمیم و کار با نرم افزار های نقشه برداری آشنا شدند .